ביטחון עצמי – אימון להעלאת ביטחון עצמי וערך עצמי

ביטחון עצמי – אימון להעלאת ביטחון עצמי וערך עצמי

איך נוצר ביטחון עצמי וערך עצמי נמוך?

אנחנו לא נולדים עם ערך עצמי נמוך. למעשה,אנחנו לא נולדים עם ערך עצמי בכלל.
הערך העצמי שלנו נבנה באמצעות הנסיון והחוויות שאנו צוברים במהלך חיינו, בעיקר בשנות חיינו הראשונות.

כילדים אנחנו מנסים לעשות סדר בעולם סביבנו. הצורך שלנו להבין כיצד העולם, והאנשים סביבנו מתנהלים, הוא עמוק מאד. כשאנחנו מבינים כיצד העולם מתנהל, יש לנו בטחון. לעתים התובנות שנסיק לגבי העולם, לא יהיו נעימות לנו. למשל, אם אני חושב שהסיבה שנשים דוחות אותי היא כי אני לא נראה טוב, זו לא מחשבה נעימה, אבל האלטרנטיבה, שבה אני לא יודע מדוע אני חווה דחייה, ואני מסתובב בחוסר אונים, וחווה את העולם ככאוטי ולא צפוי – היא גרועה יותר. אז אני מעדיף להיאחז באמונה שהמראה שלי הוא הסיבה לכך שאני לא מצליח עם נשים, וכך, לפחות, יש לי רוגע מסויים שאני יודע איך העולם סביבי עובד.
זו בדיוק הסיבה שכל כך קשה להחליף את האמונה הישנה באמונה חדשה. כי עצם השחרור מאמונה שליוותה אותי כל כך הרבה שנים בחיי, ועזרה לי לעשות סדר – הוא מפחיד. הדרך לפיתוח בטחון עצמי, ויצירת אמונה חדשה לגבי עצמי, עוברת דרך צלילה לעולם חדש של חוסר וודאות, מחוץ לאזור הנוחות. לכן רבים מאתנו נאחזים באמונות הישנות שלנו בעור שינינו, גם אם הן לא תורמות לנו. למעשה, אנחנו כל כך פוחדים לשחרר מהאמונות הישנות, שאנחנו כל הזמן מחפשים תימוכין וחיזוקים מהעולם לכך שהן נכונות. זו הלולאה הבעייתית שאנשים עם ביטחון עצמי נמוך תקועים בה. גם אם הם כן חווים הצלחה אמיתית, הם תמיד יסבירו אותה באופן שיימנע מהאמונה שלהם מלהתערער. הם יגידו לעצמם “זה היה חד פעמי” “היא סתם הייתה נחמדה” “היא לא באמת רוצה אותי”, או שהם יסתכלו רק על חצי הכוס הריקה, ובמקום לשבח את עצמם על כך שניגשו, אזרו אומץ, ניהלו שיחה קולחת, היו אותנטיים, רגישים לסביבה, ויצרו אווירה נעימה – הם יתרכזו רק בביקורת עצמית “לא הייתי מספיק מצחיק” “אבל היא לא נתנה לי טלפון בסוף” “הן היו שיכורות” “הן לא נראו מספיק טוב”.

הקולות הביקורתיים שהם משמיעים כלפי עצמם אלו בדיוק אותם הקולות שהם שמעו בילדות, בדרך כלל מההורים שלהם. אותו ילד פנימי שקיים בתוכם, שעדיין זקוק שיגידו לו מילה טובה, שיפרגנו לו ויעודדו אותו – ממשיך לחוות אכזבות, וממשיך ללמוד שהוא לא מספיק שווה. אפילו האדם הבוגר שאתה, ממשיך לדבר לילד שנמצא בתוכך באופן שמראה לו שהוא לא ראוי, לא שווה, ולא אהוב. השינוי מתחיל בנו, בך, עכשיו. תתחיל לדבר לעצמך כפי שהילד שהיית רצה שידברו אליו.

ביטחון עצמי

ביטחון עצמי - כיצד הבית שגדלתי בו משפיע

אנשים בעלי ביטחון עצמי נמוך יעידו כי בבתים שלהם הייתה ביקורת רבה, או שהייתה אלימות בבית, פיזית או מילולית, או בית קר בלי הרבה פרגון. לא להגיד משהו, לא הופך אותו לנייטרלי. אם יש בי חלק שרוצה וצריך שיגידו לו שהוא חכם, מוכשר, יפה, חברותי, אהוב, שייך רצוי – והחלק הזה לא מקבל מענה – זה כואב. כילד, אם אני חווה כאב, אם אני חווה חסך, אני צריך להסביר לעצמי למה אני חווה את הכאב הזה. אז אני מספר לעצמי, שאם אני רוצה שיגידו לי שאני יפה, אבל לא אומרים לי, כנראה שזה כי אני לא יפה. הם, כילדים, לא יודעים להסביר לעצמם, מהפרספקטיבה הצרה של החיים שלהם, שהסיבה שההורים שלהם לא מפרגנים להם קשורה להורים, ולא קשורה אליהם. אין להם אמדן אמיתי לגבי היכולות שלהם, אלא דרך התיווך ההורי. האופן שבו ילדים מגבשים ערך עצמי הוא באמצעות ההורים. ילדים ייבנו מגדל, או יציירו ציור, וירוצו להורים כדי שההורים ייתנו להם הכרה ואישור לכך שהם עשו משהו טוב. אין להם את הכלים לפרגן ולהחמיא לעצמם. הם צריכים שההורים יעשו את זה עבורם. אבל מה אם אני מצייר, ואמא לא פנויה עבורי, ואבא עסוק בעבודה? אז אני כילד לומד שכשאני עושה משהו, אני לא מקבל עליו הערכה, ולכן אני מסיק שמה שאני עושה הוא לא טוב, ואם מה שאני עושה הוא לא טוב, זה אומר שאני לא טוב.

ילדים לא מסוגלים להסיק שההורים שלהם לא בסדר. כי ההורים זה מקור הביטחון וההגנה היחיד שקיים בחייהם. לכן הם יבחרו באופציה הפחות מפחידה, אם כי עדיין לא נעימה – שאני לא בסדר. כך אני עדיין יכול, לפחות, להמשיך לסמוך על ההורים שלי. כי ילד שלומד שההורים שלו הם לא מושלמים, בגיל מוקדם מדי, זה ילד שחי בפחד, זה ילד נטוש.
אבל היום אתה כבר לא ילד, אתה אדם בוגר, אתה צריך להיות האבא של עצמך. הילד שהיית לפני עשרים, שלושים או ארבעים שנה – עדיין קיים בתוכך, והוא רוצה שיגידו לו שהוא אהוב ושהוא מוצלח. אז תסתכל על הילד שבתוכך, הילד שאתה, התמים, הרך, עם העיניים הגדולות, והפגיעות שובת הלב – ותדבר לילד הזה כפי שמגיע לו שידברו אליו. כפי שהיית מדבר לילד האמיתי שיהיה לך, או שכבר יש לך. תן לעצמך את האהבה שלא קיבלת. תראה לעצמך שאתה כן ראוי, שאתה כן שווה, שמגיע לך שיאהבו אותך. אתה לא יכול לצפות לקבל אהבה מנשים בחוץ, כשאפילו אתה בעצמך לא מוכן לתת אותה לעצמך.

אימון להעלאת ביטחון עצמי

כאן בדיוק נכנס התהליך האימוני. מטרת התהליך היא לאפשר לך ליצור אמונה חדשה לגבי התפיסה שלך את העולם בסביבה בטוחה והדרגתית. איך עושים זאת? בדיוק באותו אופן שבו הערך העצמי שלך נבנה מלכתחילה – נצחונות קטנים, ופידבק חיובי ופרגון, שלך לעצמך, ושלי, המאמן שלך, על האומץ, התעוזה, הנחישות לצעוד בדרך חדשה, וכמובן – גם על ההישגים עצמם, ויהיו לך כאלה. בתהליך אימון למערכת היחסים שנוצרת בין המאמן למתאמן יש חשיבות מכרעת. המאמן במובנים רבים משמש כדמות שנותנת ביטחון, מעין תחליף הורי, שנותן לך את מה שאתה צריך – מכווין, מעודד, שם גבולות, אומר לך את האמת – מתוך אהבה, ומתוך רצון אמיתי שתצליח, ואמונה בכך שאתה מסגול. המאמן שלך, אולי בניגוד לרוב האנשים הבוגרים שפגשת בחייך – באמת מאמין בך. יצירת מערכת יחסים עם אדם שאני סומך עליו, ושגם מאמין בי, יוצרת שינוי מדהים אצל מתאמנים. היא בפני עצמה מעלה את הבטחון העצמי שלהם, את האמונה שלהם בעצמם, ואת תחושה הערך העצמי שלהם.

באימון להעלאת בטחון עצמי, הכמות חשובה יותר מהאיכות. לא מעניין אותי שתיגש לבחורה הכי יפה בפאב. יותר חשוב לי שתעשה משהו קטן שמאתגר אותך, אולי זה רק לשבת בפאב עם חבר, אולי זה להגיד למישהי, גם מישהי שלא נראית טוב במיוחד, “היי”. ככל שתצבור בטחון בהישגים הקטנים, כך תוכל בהדרגה להעלות את הרף, ולצבור נצחונות גדולים יותר. אחרי שניגשת לעשר נשים והתחלת איתן שיחה, יש לך באמתחתך כבר צבר של נצחונות. אתה הולך זקוף יותר, אתה יודע שאתה מסוגל. אתה מסתובב עם תחושה שהפחד לא מנהל אותך, שאתה מסוגל להתגבר עליו, שאתה אמיץ. התחושה הזו תאפשר לך לגשת לבחורה הבאה, ולהסתכל לה ישר בעיניים, בידיעה ובהרגשה שאתה שווה, שיש לך מה להציע.

אני כאן כדי ללוות אותך בתהליך, עשרות גברים עברו אצלי תהליך קצר ואפקטיבי מאד להעלאת הבטחון העצמי עם נשים. מתאמנים מדווחים שכיום נשים נמשכות אליהם, ומראות זאת במופגן. הם יוצאים ליותר דייטים, עם נשים שבאמת מוצאות חן בעיניהם. הם מסוגלים לממש את הרצונות שלהם עם נשים. הם חווים מפגשים מיניים, עם נשים שהם נמשכים אליהן מאד. הם יוצרים מערכות יחסים עם נשים שהם לא התפשרו עליהן, ושהם גאים בהן. הנשים האיכותיות שאיתם משקפות את מידת הבטחון העצמי שהם צברו, ושהם משדרים.
גם אתה יכול להיות עם ביטחון עצמי גבוה, ולחוות הצלחה עם נשים, תוך פחות משלושה חדשים.
קבע איתי פגישה, עכשיו.

נעים מאד, שמי ירון ויסברג.

אני מאמן גברים ליצירת מערכות יחסים רומנטיות עם נשים איכותיות, תוך העלאת ביטחון עצמי, לימוד מיומנויות תקשורת ופלרטוט, מימוש המיניות, יצירת משיכה, והתנהלות נכונה מהמשפט הראשון, דרך הדייט, ועד לשלבים האינטימיים. מאמן פרטנית, מנחה קבוצות, כותב ומרצה. עזרתי לעשרות גברים ונשים ליצור מערכות יחסים רומנטיות מלאות יותר. מנתח מערכות בדימוס, בוגר קורס better leader reacher life של אוניברסיטת פנסילבניה, בוגר קורסים במדעי המח של אוניברסיטת DUKE. סטודנט לפסיכולוגיה, בוגר סדנת מיניות מקודשת של ISTA, בוגר סמינר תקשורת מקרבת.


אני מאמין שחיזור זה דרך חיים. לאורך חיי שכללתי ופיתחתי מיומנויות תקשורת בין אישית, שעזרו כבר למאות גברים להתחבר רומנטית לנשים. 

התקשר עכשיו 054-3978840, או השאר פרטיך ואחזור אליך בהקדם: